VIDEO Minutul de Liga 1. Rezumatul etapei a 16-a: doar 9 goluri marcate toată etapa!

mai 29, 2020

Etapa16-min (1)

O etapă foarte săracă în goluri: în nici un meci din etapă nu s-au marcat mai mult de două goluri, fiind runda cu cele mai puține reușite pe tabela de marcaj, din acest sezon. FCSB a fost singura echipă care a marcat mai mult de un gol!

FCSB vine la 4 puncte de top după victoria împotriva celor de la Botoșani, corelată cu egalul alb înregistrat de CFR Cluj în deplasarea de la Dinamo. A fost un joc ultra-tacticizat, în care alb-roșii nu și-au asumat multe riscuri și s-au mulțumit cu remiza în deplasare.

Universitatea Craiova se încurcă în deplasarea de la Ploiești, în partida cu Chindia (1-1), unde oltenii au avut un jucător în plus mai bine de o repriză. În alte meciuri, Viitorul a remizat la Hermannstadt (1-1), iar Gaz Metan a învins-o pe Sepsi (1-0).

VIDEO
 Cele mai tari goluri ale etapei a 16-a

Cifrele etapei a 16-a
(8 noiembrie – 10 noiembrie)

0 – offside-uri au avut cei de la U. Craiova, în partida cu Chindia
0 – șuturi pe poartă au avut cei de la Botoșani contra celor de la FCSB
1 – cartonaș roșu direct a fost arătat în etapă (Josip Ivancic, Chindia Târgoviște)
2 – cartonașe galbene au fost în partida dintre Dinamo București și CFR Cluj
4 – goluri s-au marcat în prima repriză a partidelor
9 – goluri marcate în întreaga etapă, record al sezonului
66% – din pasele celor de la Hermannstadt au fost corecte, cel mai mic procentaj din etapă

Clasamentul
1. CFR Cluj – 31 de puncte (golaveraj 35-13)
2. Viitorul – 29 de puncte (golaveraj 35-19)
3. Astra Giurgiu – 28 de puncte (golaveraj 24-17)
4. Universitatea Craiova – 28 de puncte (golaveraj 23-16)
5. FCSB – 27 de puncte (golaveraj 24-20)
6. Gaz Metan Mediaș – 26 de puncte (golaveraj 25-21)

Vezi AICI cele mai tari goluri din etapa a 11-a!
Vezi AICI cele mai tari goluri din etapa a 12-a!
Vezi AICI cele mai tari goluri din etapa a 13-a!
Vezi AICI cele mai tari goluri din etapa a 14-a!
Vezi AICI cele mai tari goluri din etapa a 15-a!

Pariază pe FOTBAL la Casa Pariurilor, zi de zi, live după live, meci de meci! #Casafiebine

Etichete: , , , ,