Peste 2.5 goluri – Pariul care a trimis 16.399 de lei la Iași în manșa tur din 16-imile Ligii Europa

februarie 22, 2018

iasi blog

La Iași, unul dintre cele mai inspirate bilete în prima manșă a 16-imilor Ligii Europa a venit cu o încasare de 16.399 de lei.

Norocosul ieșean a realizat biletul în după-amiaza meciurilor și a mizat 300 de lei pe partide cu peste 2.5 goluri. A ales șase meciuri și a trăit emoții adevărate doar la unul dintre ele.

Cota de peste 2.5 goluri a fost bifată la Astana – Sporting încă din minutul 50. La Nice – Lokomotiv Moscova, la pauză erau deja 3 goluri. Marseille – Braga s-a terminat 3-0 cu ultimul gol marcat în minutul 74, Lyon – Villarea 3-1 cu al treilea gol înscris în minutul 63, iar Sociedad – Salzburg s-a terminat 2-2 cu al treilea gol marcat în minutul 80.

Cele mai mari emoții le-a avut la Ludogoreț – AC Milan. Italienii au învins cu 3-0, dar ultimul gol a fost marcat de AC Milan prin Borini în al doilea minut de prelungire!