Chelsea este calificată matematic cu o victorie la Roma

octombrie 31, 2017

conte chelsea

AS ROMA – CHELSEA LONDRA, ora 21:45

OFERTA CASA PARIURILOR PENTRU ACEST MECI

Trupa pregătită de italianul Antonio Conte, Chelsea, joacă în deplasare la AS Roma, iar o victorie pentru londonezi le-ar asigura matematic calificarea din grupele Ligii Campionilor.

În partida din urmă cu două săptămâni, cele două echipe au remizat la Londra, scor 3-3, după o partidă extrem de spectaculoasă. Chelsea a condus cu 2-0 prin golurile lui David Luiz și Hazard, dar AS Roma a revenit într-o manieră spectaculoasă și a preluat conducerea până în minutul 70 după o dublă a lui Dzeko și un gol al lui Kolarov. Chelsea a marcat din nou prin Hazard în minutul 75 și a stabilit scorul final.

De atunci, cele două echipe au obținut fiecare câte trei victorii din tot atâtea meciuri. AS Roma a învins în Serie A pe Torino, Crotone și Bologna cu același scor, 1-0, iar Chelsea a obținut două victorii în Premier League, 4-2 cu Watford și și 1-0 cu Bournemouth, și o victorie în Cupa Ligii, 2-1 cu Everton.

O victorie în această seară pentru italieni, ar duce-o pe AS Roma pe primul loc al grupei, în acest moment fiind la două puncte distanță de londonezi.

O singură dată a mai fost gazdă AS Roma într-un meci cu Chelsea, în 2008, meci în care italienii s-au impus cu 3-1. Mai mult, în ultimele trei meciuri disputate în Italia, Chelsea a pierdut de fiecare dată.

Tehnicianul Eusebio Di Francesco nu poate conta pe Emerson, Rick Karsdorp și Kostas Manolas, iar Antonio Conte nu-l poate folosi pe Victor Moses, toți fiind accidentați. De asemenea, există un semn de întrebare și în privința utilizării lui N’Golo Kante.

Echipele probabile:

AS Roma: Alisson – Florenzi, Fazio, Jesus, Kolarov – Nainggolan, Gonalons, Strootman – Perotti, Dzeko, El Shaarawy.

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Rudiger – Zappacosta, Drinkwater, Fabregas, Bakayoko, Alonso – Hazard, Morata.