Antrenorul lui Sepsi a anunțat că va apela și la jucători mai puțin folosiți pentru Cupă

octombrie 24, 2017

csu-craiova

SEPSI SFÂNTUL GHEORGHE – CSU CRAIOVA, ora 20:30

OFERTA CASA PARIURILOR PENTRU ACEST MECI

Cele două formații s-au întâlnit și în sezonul precedent al Cupei României în aceeași fază a competiției. Meciul de anul trecut, disputat tot pe Stadionul Tineretului din Brașov, același care va găzdui și partida din această seară, s-a încheiat cu victoria oltenilor, dar într-un meci încheiat 0-0 după primele 90 de minute de joc. În prelungiri, fostul jucător al CSU Craiova, Andrei Ivan, a marcat golul victoriei.

De atunci, Sepsi și CSU Craiova s-au mai întâlnit în turul Ligii I iar formația din Bănie s-a impus tot în deplasare cu scorul de 3-2 după un meci în care gazdele au revenit de fiecare dată iar oltenii au marcat golul victoriei în minutul 79 prin Bancu.

În campionat, CSU Craiova se află într-o formă foarte bună, cu trei victorii în ultimele trei meciuri și neînvinsă din 10 septembrie, de la meciul cu CFR Cluj din deplasare. Craiova se află pe locul al treilea în clasamentul Ligii I, la egalitate cu FCSB și cu un punct mai puțin decât CFR.

Sepsi trece printr-o perioadă mai puțin fastă după un început de campionat destul de promițător. În acest moment, formația din Sfântul Gheorghe se află pe locul al 12-lea al clasamentului, cu 11 puncte. În ultimele șapte meciuri disputate, Sepsi a obținut doar două remize, iar ultima victorie datează de la sfârșitul lui august, când se impunea în deplasarea de la CSM Iași.

Pentru partida din Cupa României, antrenorul celor de la Sepsi, Valentin Suciu, a anunțat că are unele probleme de lot și va apela și la jucători mai puțin folosiți. El a menționat că astfel le va da șansa și celorlalți jucători să demonstreze că au valoare de Liga I.

De cealaltă parte, antrenorul italian al CSU Craiova, Devis Mangia, a declarat că trofeul Cupei României este un obiectiv principal pentru formația din Bănie și va alinia cel mai bun 11 pentru a trece în optimile competiției.